Home All Products Integrated Circuits (ICs) MemoryMicrochip Technology SST49LF008A-33-4C-EIE
SST49LF008A-33-4C-EIE
5S-SST49LF008A-33-4C-EIE
SST49LF008A-33-4C-EIE
IC FLASH 8MBIT 33MHZ 40TSOP
Product Description
Packaging:Tray
Series:SST49
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Clock Frequency:33MHz
Write Cycle Time - Word:20??????s
Page:120ns
Access Time:Parallel
Memory Interface:3 V ~ 3.6 V
Voltage - Supply:0??????C ~ 85??????C (TA)
Operating Temperature:Surface Mount
Mounting Type:40-TFSOP (0.724
Package / Case:18.40mm Width)
Supplier Device Package:40-TSOP
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated