Home All Products Integrated Circuits (ICs) MemoryCypress Semiconductor Corp S25FS064SAGMFV010
S25FS064SAGMFV010
5S-S25FS064SAGMFV010
S25FS064SAGMFV010
IC FLASH 64MBIT 133MHZ 8SOIC
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FS-S
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Clock Frequency:133MHz
Write Cycle Time - Word:-
Page:-
Access Time:SPI - Quad I/O
Memory Interface:QPI
Voltage - Supply:1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209
Supplier Device Package:5.30mm Width)
Other:8-SOIC,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated