Home All Products Integrated Circuits (ICs) MemoryMicron Technology Inc. M29F400BB45N1
M29F400BB45N1
5S-M29F400BB45N1
M29F400BB45N1
IC FLASH 4MBIT 45NS 48TSOP
Product Description
Packaging:Tray
Series:-
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:4Mb (512K x 8
Clock Frequency:256K x 16)
Write Cycle Time - Word:-
Page:45ns
Access Time:45ns
Memory Interface:Parallel
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature:0??????C ~ 70??????C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:48-TFSOP (0.724
Supplier Device Package:18.40mm Width)