CY7C2663KV18-450BZI
5S-CY7C2663KV18-450BZI
CY7C2663KV18-450BZI
IC SRAM 144MBIT 450MHZ 165FBGA
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Synchronous |
| Memory Size: | QDR II+ |
| Clock Frequency: | 144Mb (8M x 18) |
| Write Cycle Time - Word: | 450MHz |
| Page: | - |
| Access Time: | - |
| Memory Interface: | Parallel |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.9 V |