AS6C2008A-55TIN
5S-AS6C2008A-55TIN
AS6C2008A-55TIN
Inc.
Product Description
| Packaging: | 156 |
| Series: | Tray |
| Memory Type: | Active |
| Memory Format: | Volatile |
| Technology: | SRAM |
| Memory Size: | SRAM - Asynchronous |
| Clock Frequency: | 2Mb (256K x 8) |
| Write Cycle Time - Word: | - |
| Page: | 55ns |
| Access Time: | 55ns |
| Memory Interface: | Parallel |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 32-TFSOP (0.724 |
| Supplier Device Package: | 18.40mm Width) |