Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
Logic - Gates and InvertersON Semiconductor NLV74VHC02DTR2G
NLV74VHC02DTR2G
5S-NLV74VHC02DTR2G
NLV74VHC02DTR2G
IC GATE NOR QUAD 2INPUT 14TSSOP
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Logic Type: | 74VHC |
| Number of Circuits: | Active |
| Number of Inputs: | NOR Gate |
| Features: | 4 |
| Voltage - Supply: | 2 |
| Current - Quiescent (Max): | - |
| Current - Output High: | 2 V ~ 5.5 V |
| Low: | 2??????A |
| Logic Level - Low: | 8mA |
| Logic Level - High: | 8mA |
| Max Propagation Delay @ V: | - |
| Max CL: | - |
| Operating Temperature: | 7.5ns @ 5V |
| Mounting Type: | 50pF |
| Supplier Device Package: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Other: | 14-TSSOP,14-TSSOP (0.173,4.40mm Width), |
Related special
-
- NCN49597MNG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5192MNG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCN49599MNG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49599MNTWG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49597MNRG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5193MNTWG
- ON Semiconductor
- IC MODEM HARD CMOS 32QFN
- In stock
-
- NCN5192MNRG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCV7001DWG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DW
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV1124DG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR DUAL VAR-RELUCT 8-SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2G
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













