74V1G79CTR
5S-74V1G79CTR
74V1G79CTR
IC D-TYPE POS TRG SNGL SOT323-5
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:74V
Function:Standard
Type:D-Type
Output Type:Non-Inverted
Number of Elements:1
Number of Bits per Element:1
Clock Frequency:180MHz
Max Propagation Delay @ V:6.5ns @ 5V
Max CL:50pF
Trigger Type:Positive Edge
Current - Output High:8mA
Low:8mA
Voltage - Supply:2 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent:1??????A
Input Capacitance:4pF
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Other:5-TSSOP,SC-70-5,SOT-353,
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell