XPC823EVR66B2
5S-XPC823EVR66B2
XPC823EVR66B2
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
Product Description
Packaging:Tray
Series:MPC8xx
Series:PowerPC
Number of Cores/Bus Width:1 Core
Speed:32-Bit
Co-Processors/DSP:66MHz
RAM Controllers:Communications; RISC CPM
Graphics Acceleration:DRAM
Display & Interface Controllers:No
SATA:LCD
SATA:Video
USB:10 Mbps (1)
Voltage - I/O:-
Operating Temperature:USB 1.x (1)
Security Features:3.3V