MPC860DTZQ66D4
5S-MPC860DTZQ66D4
MPC860DTZQ66D4
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
Product Description
Packaging:Tray
Series:MPC8xx
Series:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core
Speed:32-Bit
Co-Processors/DSP:66MHz
RAM Controllers:Communications; CPM
Graphics Acceleration:DRAM
Display & Interface Controllers:No
SATA:-
SATA:10 Mbps (2)
USB:10/100 Mbps (1)
Voltage - I/O:-
Operating Temperature:-
Security Features:3.3V