MPC8540PX833LB
5S-MPC8540PX833LB
MPC8540PX833LB
IC MPU MPC85XX 833MHZ 783FCBGA
Product Description
Packaging:Tray
Series:MPC85xx
Series:PowerPC e500
Number of Cores/Bus Width:1 Core
Speed:32-Bit
Co-Processors/DSP:833MHz
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:DDR
Display & Interface Controllers:SDRAM
SATA:No
SATA:-
USB:10/100 Mbps (1)
Voltage - I/O:10/100/1000 Mbps (2)
Operating Temperature:-
Security Features:-
Package / Case:2.5V
Supplier Device Package:3.3V