MPC850DEZQ66BU
5S-MPC850DEZQ66BU
MPC850DEZQ66BU
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA
Product Description
Packaging:Tray
Series:MPC8xx
Series:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core
Speed:32-Bit
Co-Processors/DSP:66MHz
RAM Controllers:Communications; CPM
Graphics Acceleration:DRAM
Display & Interface Controllers:No
SATA:-
SATA:10 Mbps (1)
USB:-
Voltage - I/O:USB 1.x (1)
Operating Temperature:3.3V