Data Acquisition - Digital PotentiometersIntersil X9400WV24IZ-2.7T1
X9400WV24IZ-2.7T1
5S-X9400WV24IZ-2.7T1
X9400WV24IZ-2.7T1
IC POT DGTL QUAD 10K OHM 24TSSOP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | XDCP? |
| Taper: | Linear |
| Configuration: | Potentiometer |
| Number of Circuits: | 4 |
| Number of Taps: | 64 |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Interface: | SPI |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Voltage - Supply: | ??????2.7 V ~ 5.5 V |
| Features: | Selectable Address |
| Tolerance: | ??????20% |
| Temperature Coefficient (Typ): | ??????300 ppm/??????C |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): | 150 |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173 |
| Supplier Device Package: | 4.40mm Width) |