Data Acquisition - Digital PotentiometersIntersil X93256WV14IZ-2.7T1
X93256WV14IZ-2.7T1
5S-X93256WV14IZ-2.7T1
X93256WV14IZ-2.7T1
IC XDCP DUAL 32TAP 12.5K 14TSSOP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | XDCP? |
| Taper: | Linear |
| Configuration: | Potentiometer |
| Number of Circuits: | 2 |
| Number of Taps: | 32 |
| Resistance (Ohms): | 12.5k |
| Interface: | Up/Down (U/D |
| Memory Type: | INC |
| Voltage - Supply: | CS) |
| Features: | Non-Volatile |
| Tolerance: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Temperature Coefficient (Typ): | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): | ??????25% |
| Operating Temperature: | ??????35 ppm/??????C |