X9279TV14Z-2.7T1
5S-X9279TV14Z-2.7T1
X9279TV14Z-2.7T1
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:XDCP?
Taper:Linear
Configuration:Potentiometer
Number of Circuits:1
Number of Taps:256
Resistance (Ohms):100k
Interface:I2C
Memory Type:Non-Volatile
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.5 V
Features:Selectable Address
Tolerance:??????20%
Temperature Coefficient (Typ):??????300 ppm/??????C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ):300 (Max)
Operating Temperature:0??????C ~ 70??????C
Package / Case:14-TSSOP (0.173
Supplier Device Package:4.40mm Width)