AWCCA-98T56H38-C01-B
5S-AWCCA-98T56H38-C01-B
AWCCA-98T56H38-C01-B
TRANSMITTER 3 COIL 1 LAYER
Product Description
| Series: | AWCCA |
| Function: | Transmitter |
| Type: | 3 Coil |
| Inductance: | 1 Layer |
| Tolerance: | 12.0??????H |
| DC Resistance (DCR): | 11.5??????H |
| Q @ Freq: | 12.0??????H |
| Current Rating: | ??????10% |
| Current - Saturation: | 56 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 120 |
| Operating Temperature: | 110 @ 100kHZ |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,-,-25??????C ~ 85??????C,3.86 L x 2.20 W x 0.15 H (98.0mm x 56.0mm x 3.8mm) |