VLS6045EX-6R8M
5S-VLS6045EX-6R8M
VLS6045EX-6R8M
FIXED IND 6.8UH 3.6A 47 MOHM SMD
Product Description
| Series: | VLS-EX |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.6A |
| Q @ Freq: | 4.7A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 47 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.236"" W (6.00mm x 6.00mm)","0.177"" (4.50mm)" |