Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS4012T-1R5N1R5
VLS4012T-1R5N1R5
5S-VLS4012T-1R5N1R5
VLS4012T-1R5N1R5
FIXED IND 1.5UH 1.5A 72 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:72 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.047"" (1.20mm)"