Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS4012T-1R0N1R6
VLS4012T-1R0N1R6
5S-VLS4012T-1R0N1R6
VLS4012T-1R0N1R6
FIXED IND 1UH 1.6A 60 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.6A
Q @ Freq:2.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.157"" L x 0.157"" W (4.00mm x 4.00mm)","0.047"" (1.20mm)"