Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS3015T-1R0N2R0
VLS3015T-1R0N2R0
5S-VLS3015T-1R0N2R0
VLS3015T-1R0N2R0
FIXED IND 1UH 2A 58 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:58 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)"