Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS3015ET-100M-CA
VLS3015ET-100M-CA
5S-VLS3015ET-100M-CA
VLS3015ET-100M-CA
FIXED IND 10UH 940MA 288 MOHM
Product Description
Series:VLS-E-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):940mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:288 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.059"" (1.50mm)"