Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS3012ET-100M-CA
VLS3012ET-100M-CA
5S-VLS3012ET-100M-CA
VLS3012ET-100M-CA
FIXED IND 10UH 890MA 336 MOHM
Product Description
Series:VLS-E-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):890mA
Q @ Freq:640mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:336 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.047"" (1.20mm)"