Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS3010T-1R5N1R6
VLS3010T-1R5N1R6
5S-VLS3010T-1R5N1R6
VLS3010T-1R5N1R6
FIXED IND 1.5UH 1.9A 85 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:85 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.039"" (1.00mm)"