Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS3010T-1R0N1R9
VLS3010T-1R0N1R9
5S-VLS3010T-1R0N1R9
VLS3010T-1R0N1R9
FIXED IND 1UH 2.1A 72 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.1A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:72 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.039"" (1.00mm)"