Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS252015T-1R5N1R4
VLS252015T-1R5N1R4
5S-VLS252015T-1R5N1R4
VLS252015T-1R5N1R4
FIXED IND 1.5UH 1.4A 120 MOHM
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:1.9A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:120 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"