Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS252012HBX-4R7M-1
VLS252012HBX-4R7M-1
5S-VLS252012HBX-4R7M-1
VLS252012HBX-4R7M-1
FIXED IND 4.7UH 1.55A 240 MOHM
Product Description
Series:VLS-HBX-1
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.55A
Q @ Freq:1.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:240 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.047"" (1.20mm)"