VLS252010T-3R3M
5S-VLS252010T-3R3M
VLS252010T-3R3M
FIXED IND 3.3UH 940MA 304 MOHM
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):940mA
Q @ Freq:1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:304 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"