VLS252010T-1R0N
5S-VLS252010T-1R0N
VLS252010T-1R0N
FIXED IND 1UH 1.7A 85 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:1.8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:85 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"