Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS252010HBX-1R5M-1
VLS252010HBX-1R5M-1
5S-VLS252010HBX-1R5M-1
VLS252010HBX-1R5M-1
FIXED IND 1.5UH 2.02A 94 MOHM
Product Description
Series:VLS-HBX-1
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.02A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:94 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.039"" (1.00mm)"