Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS252010ET-1R0N-CA
VLS252010ET-1R0N-CA
5S-VLS252010ET-1R0N-CA
VLS252010ET-1R0N-CA
FIXED IND 1UH 1.9A 84 MOHM SMD
Product Description
Series:VLS-E-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.75A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:84 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.031"" (0.80mm)"