Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS201612HBX-4R7M-1
VLS201612HBX-4R7M-1
5S-VLS201612HBX-4R7M-1
VLS201612HBX-4R7M-1
FIXED IND 4.7UH 1.2A 312 MOHM
Product Description
Series:VLS-HBX-1
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:312 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.047"" (1.20mm)"