VLS201612HBX-1R0M-1
5S-VLS201612HBX-1R0M-1
VLS201612HBX-1R0M-1
FIXED IND 1UH 2.7A 72 MOHM SMD
| Type: | Metal |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.7A |
| Q @ Freq: | 2.42A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 72 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.047"" (1.20mm)" |