Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS201610HBX-6R8M-1
VLS201610HBX-6R8M-1
5S-VLS201610HBX-6R8M-1
VLS201610HBX-6R8M-1
FIXED IND 6.8UH 880MA 558 MOHM
Type:Metal
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):880mA
Q @ Freq:700mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:558 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"