Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS201610HBX-2R2M-1
VLS201610HBX-2R2M-1
5S-VLS201610HBX-2R2M-1
VLS201610HBX-2R2M-1
FIXED IND 2.2UH 1.45A 170 MOHM
Type:Metal
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.45A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:170 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"