Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS201610HBX-1R5M-1
VLS201610HBX-1R5M-1
5S-VLS201610HBX-1R5M-1
VLS201610HBX-1R5M-1
FIXED IND 1.5UH 1.63A 116 MOHM
Product Description
Series:VLS-HBX-1
Function:Wirewound
Type:Metal
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.63A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:116 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"