VLS201610ET-2R2M-CA
5S-VLS201610ET-2R2M-CA
VLS201610ET-2R2M-CA
FIXED IND 2.2UH 950MA 276 MOHM
Product Description
| Series: | VLS-E-CA |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 950mA |
| Q @ Freq: | 940mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 276 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)" |