Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLS201610ET-2R2M-CA
VLS201610ET-2R2M-CA
5S-VLS201610ET-2R2M-CA
VLS201610ET-2R2M-CA
FIXED IND 2.2UH 950MA 276 MOHM
Product Description
Series:VLS-E-CA
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):950mA
Q @ Freq:940mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:276 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.037"" (0.95mm)"