VLP8040T-100M
5S-VLP8040T-100M
VLP8040T-100M
FIXED IND 10UH 3.2A 38 MOHM SMD
Product Description
Series:VLP
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):3.2A
Q @ Freq:3.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:38 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.303"" W (8.00mm x 7.70mm)","0.157"" (4.00mm)"