Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLP4612T-4R7MR72
VLP4612T-4R7MR72
5S-VLP4612T-4R7MR72
VLP4612T-4R7MR72
FIXED IND 4.7UH 720MA 280 MOHM
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):720mA
Q @ Freq:880mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.181"" L x 0.118"" W (4.60mm x 3.00mm)","0.047"" (1.20mm)"