Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLP4612T-1R0M1R5
VLP4612T-1R0M1R5
5S-VLP4612T-1R0M1R5
VLP4612T-1R0M1R5
FIXED IND 1UH 1.5A 110 MOHM SMD
Product Description
Series:VLP
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.5A
Q @ Freq:2.3A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:110 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.181"" L x 0.118"" W (4.60mm x 3.00mm)","0.047"" (1.20mm)"