Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLP4612T-100MR52
VLP4612T-100MR52
5S-VLP4612T-100MR52
VLP4612T-100MR52
FIXED IND 10UH 520MA 620 MOHM
Product Description
Series:VLP
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):520mA
Q @ Freq:590mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:620 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.181"" L x 0.118"" W (4.60mm x 3.00mm)","0.047"" (1.20mm)"