Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF5014AT-150MR76
VLF5014AT-150MR76
5S-VLF5014AT-150MR76
VLF5014AT-150MR76
FIXED IND 15UH 760MA 320 MOHM
Product Description
Series:VLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):760mA
Q @ Freq:970mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:320 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.177"" W (4.70mm x 4.50mm)","0.055"" (1.40mm)"