Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF4014ST-6R8M1R2
VLF4014ST-6R8M1R2
5S-VLF4014ST-6R8M1R2
VLF4014ST-6R8M1R2
FIXED IND 6.8UH 1.2A 190 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.150"" L x 0.142"" W (3.80mm x 3.60mm)","0.055"" (1.40mm)"