Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF4014ST-1R0N2R3
VLF4014ST-1R0N2R3
5S-VLF4014ST-1R0N2R3
VLF4014ST-1R0N2R3
FIXED IND 1UH 2.3A 49 MOHM SMD
Product Description
Series:VLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):2.3A
Q @ Freq:2.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:49 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.150"" L x 0.142"" W (3.80mm x 3.60mm)","0.055"" (1.40mm)"