Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF4012AT-4R7M1R1
VLF4012AT-4R7M1R1
5S-VLF4012AT-4R7M1R1
VLF4012AT-4R7M1R1
FIXED IND 4.7UH 1.1A 160 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:1.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:160 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.146"" L x 0.138"" W (3.70mm x 3.50mm)","0.047"" (1.20mm)"