Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF4010ST-1R0N1R9
VLF4010ST-1R0N1R9
5S-VLF4010ST-1R0N1R9
VLF4010ST-1R0N1R9
FIXED IND 1UH 1.9A 60 MOHM SMD
Product Description
Series:VLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:2.1A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:60 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.169"" L x 0.157"" W (4.30mm x 4.00mm)","0.039"" (1.00mm)"