Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF302515MT-150M
VLF302515MT-150M
5S-VLF302515MT-150M
VLF302515MT-150M
FIXED IND 15UH 990MA 330 MOHM
Product Description
Series:VLF-MT
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):990mA
Q @ Freq:560mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:330 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.098"" W (3.00mm x 2.50mm)","0.059"" (1.50mm)"