Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF302512MT-4R7M
VLF302512MT-4R7M
5S-VLF302512MT-4R7M
VLF302512MT-4R7M
FIXED IND 4.7UH 1.42A 136 MOHM
Product Description
Series:VLF-MT
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.42A
Q @ Freq:1.08A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:136 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.098"" W (3.00mm x 2.50mm)","0.047"" (1.20mm)"