Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF3014AT-100MR59
VLF3014AT-100MR59
5S-VLF3014AT-100MR59
VLF3014AT-100MR59
FIXED IND 10UH 590MA 460 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):590mA
Q @ Freq:800mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:460 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.102"" W (2.80mm x 2.60mm)","0.055"" (1.40mm)"