Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF3012AT-6R8MR59
VLF3012AT-6R8MR59
5S-VLF3012AT-6R8MR59
VLF3012AT-6R8MR59
FIXED IND 6.8UH 590MA 270 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):590mA
Q @ Freq:590mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:270 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.102"" W (2.80mm x 2.60mm)","0.047"" (1.20mm)"