Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation VLF3010AT-1R5N1R2
VLF3010AT-1R5N1R2
5S-VLF3010AT-1R5N1R2
VLF3010AT-1R5N1R2
FIXED IND 1.5UH 1.2A 78 MOHM SMD
Product Description
Series:VLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.2A
Q @ Freq:1.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:78 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.110"" L x 0.102"" W (2.80mm x 2.60mm)","0.039"" (1.00mm)"